זימון לחקירה

זימון לחקירה

כל אדם נורמטיבי יכול שיהיה מוזמן על ידי הרשות החוקרת, בין למתן עדות ובין לצורך חקירה פלילית. חקירה במשטרה היא לעולם מעמד לא פשוט, על אחת כמה וכמה עבור אזרחים מן השורה. לפיכך, ולאור המשמעות העצומה הטמונה בדברים אשר מוסר האדם בפני הרשות החוקרת, דברים אשר יש בהם כדי לבסס אשמה כנגד הנחקר או כנגד אדם אחר- קיימת חשיבות בפנייה לעורך דין פלילי מנוסה המתמחה במשפט הפלילי. חשוב להבין! שלב החקירה במשטרה הוא השלב החשוב והקריטי ביותר בהליך הפלילי! שלב זה הוא השלב בו נאספות הראיות, מתגבש התיק הפלילי ועל כן, לכל מילה שתצא מפיו של הנחקר- יש חשיבות עצומה אשר עלולה להביא להפללתו. זכור! כל מה שתגיד במסגרת החקירה עלול לשמש נגדך, וכל מה שהיה עליך לומר ולא אמרת- תתקשה לטעון בשלב מאוחר יותר! לכן, באם זומנת או נלקחת לחקירה פלילית, הרי שהדבר הראשון והנכון לעשות- הוא לא לומר מילה לפני קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין פלילי מוסמך. רבים מהנחקרים נוטים לחשוב שעצם הגעתם לחקירה עם עורך דין, מעיד על אשמה- התשובה לכך היא חד משמעית לא! הגעה לתחנת המשטרה בליווי עורך דין פלילי מעידה על שמירת זכויותיו של הנחקר, ומשדר ליחידה החוקרת כי מדובר באדם נורמטיבי אשר מגן על עצמו כראוי. הניסיון מלמד כי ההבדל בין חקירה שהסתיימה מבלי שהנחקר התייעץ עם עורך דין פלילי לחקירה שהסתיימה בנוכחות עורך דין פלילי והכנה מוקדמת הוא משמעותי ביותר! זכור! ההכנה המוקדמת עשויה להוות את ההבדל בין הגשת כתב אישום לזיכוי וחזרה מלאה לשגרה.
משרד עו"ד לירון יפרח מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיידי, בכל שעה, לנחקרים אשר זומנו לחקירה במשטרה- כל שנותר לכם לעשות הוא להסיר דאגה מלבכם וליצור עמנו קשר- ועו"ד ממשרדנו יגיע באופן מיידי.  חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי לפני חקירה במשטרה! עורך דין מקצועי יכול למנוע את מעצרך, ואף למנוע הגשת כתב אישום כנגדך. משרד עו"ד לירון יפרח מתמחה במתן ייעוץ משפטי מיידי, בכל שעה, לנחקרים אשר זומנו לחקירה במשטרה- כל שנותר לכם לעשות הוא להסיר דאגה מלבכם וליצור עמנו קשר- ועו"ד ממשרדנו יגיע באופן מיידי. 
כותב המאמר הינו עורך דין פלילי לירון יפרח בעל משרד עורכי דין בת"א המתמחה במשפט הפלילי, תעבורה, דין צבאי ומשפחה ומעניק שירות בכל חלקי הארץ. לייעוץ נוסף ניתן לפנות לעו"ד פלילי לירון יפרח באמצעות טופס יצירת הקשר שבאתר זה, או באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה

הערה:

מאמר זה הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לשום מקרה. אין להסתמך על האמור לעיל מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.